„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Operacja realizowana przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu współfinasowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Nowoczesny rolnik powinien przeczytać
Przepisy, które powinien znać producent rolny, dlaczego warto zrzeszać się w spółdzielnie rolnicze, jakie innowacje można wprowadzić sprzedając trzodę chlewną, albo dlaczego warto uprawiać lniankę siewną. To tylko niektóre z artykułów jakie pojawiły się na łamach miesięcznika Poradnik Gospodarski, sfinansowanych z Planu operacyjnego KSOW na lata 2024-2025 w zakresie SIR.
Organizacje i grupy producentów rolnych w świetle rozporządzeń unijnych Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027 i przepisów polskich
Artykuł przybliża nam tematykę powstawania grup producentów w odniesieniu do przepisów i wymogów prawnych. Można uznać, że jest doskonałym przewodnikiem po wytycznych przygotowanych dla zrzeszonych producentów rolnych. Artykuł finansowany jest w ramach Planu operacyjnego KSOW na lata 2024-2025 w zakresie SIR.
Innowacyjna sprzedaż trzody chlewnej w grupie producentów rolnych
Artykuł opowiada nam o procesie powstania giełdy sprzedażowej. Wspólna sprzedaż pozwala na wynegocjowanie lepszej ceny, która bezpośrednio ma wpływ na dochód rolnika. Artykuł finansowany jest w ramach Planu operacyjnego KSOW na lata 2024-2025 w zakresie SIR.
Lnianka siewna, czy warto ją uprawiać?
Artykuł opisuje zapomnianą lniankę siewną. Jej niezaprzeczalne zalety agronomiczne, do których należą łatwość uprawy oraz niewielkie wymagania. To tutaj można znaleźć podstawowe informacje dotyczące zabiegów agrotechnicznych. Artykuł finansowany jest w ramach Planu operacyjnego KSOW na lata 2024-2025 w zakresie SIR.
Grupy producentów rolnych w procesach integracji poziomej
Artykuł opisuje zalety ekonomiczne współdziałania gospodarstw rolnych. To właśnie współpraca zwana często integracją poziomą ma bezpośredni wpływ na uzyskanie korzyści ekonomicznych. A to oznacza między innymi zwiększenie przychodu z produkcji przez wspólną sprzedaż produktów oraz wspólny zakup środków do produkcji. Artykuł finansowany jest w ramach Planu operacyjnego KSOW na lata 2024-2025 w zakresie SIR.
Algorytm stosowany w agro integracji jako skuteczny przykład współpracy producentów prosiąt i producentów tuczników
Artykuł poświęcony jest tworzeniu relacji sprzedażowych w powstałym innowacyjnym łańcuchu dostaw związanym z trzodą chlewną na przykładzie Agro Integracji. Artykuł finansowany jest w ramach Planu operacyjnego KSOW na lata 2024-2025 w zakresie SIR.
Spółdzielnia, szczególnie rolników, jako preferowana forma zrzeszenia się producentów rolnych
Artykuł przygotowany przez eksperta z Zakładu Prawa Rolnego Uniwersytetu Adama Mickiewicza zawiera najważniejsze informacje związane z założeniem i prowadzeniem spółdzielni rolników zgodnie z obowiązującym prawem. Artykuł finansowany jest w ramach Planu operacyjnego KSOW na lata 2024-2025 w zakresie SIR.