Konferencja „Przedsiębiorczość kobiet z obszarów wiejskich”
Konferencja „Przedsiębiorczość kobiet z obszarów wiejskich” jest wydarzeniem organizowanym przez Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się 14 lipca 2022 roku o godzinie 9.30 w formie webinarium.
Podczas wydarzenia wysłuchamy czterech interesujących tematów. Dowiemy się, jak pewniej odmawiać i podejmować zgodne ze sobą decyzje w sytuacjach zawodowych. Poznamy narzędzia, dzięki którym możemy poprawić nierówną, sytuację ekonomiczną i społeczną w której się znajdujemy. Porozmawiamy o sukcesie handmade, zbudowanym bez czekania na pozwolenie. Oprócz wykładów odbędą się warsztaty z nowych technologii. Na warsztaty obowiązują oddzielne zapisy.
Program konferencji
9.00 – 9.30 | Logowanie uczestników
9.30 – 9.40 | Otwarcie spotkania - Jacek Sommerfeld, Dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
9.40 – 10.25 | AserTYwność w biznesie - Regina May – przedsiębiorczyni, HR Business Partner, trener, wykładowca na studiach podyplomowych EMBA, HRBP na CDV, doradca zawodowy. Założycielka Fundacji “Anioły Edukacji”
10.25 – 11.10 | Akademia Rozwoju dla kobiet - doktor Dominika Wiśniewska – Menedżerka do spraw Partnerstw i Społeczności, Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju
11.10 – 11.20 | Q&A - Aldona Jankowska, Kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich WODR w Poznaniu
11.20 – 11.30 | Przerwa
11.30 – 12.00 | Nowe kompetencje szansą na lepszy (re)start - jak dzięki udziałowi w „Akademii Rozwoju” możesz zdobyć nowe umiejętności? - doktor Dominika Wiśniewska – Menedżerka do spraw Partnerstw i Społeczności, Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju
12.00 – 12.45 | Handmade - jak sprawić, żeby stało się źródłem utrzymania, nie tylko kosztownym hobby? - Agnieszka Gaczkowska – architektka, właścicielka marki O-plotki, mentorka biznesowa.
12.45 – 12.55 | Q&A - Aldona Jankowska, Kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich WODR w Poznaniu
12.55 – 13.00 | Podsumowanie i zamknięcie spotkania - Aldona Jankowska, Kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich WODR w Poznaniu
Konferencji towarzyszą warsztaty online organizowane przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach Programu Akademia Rozwoju.
13.30 – 16.00 | Warsztaty – Kompetencje cyfrowe (35 miejsc) - Zbigniew Bujak - specjalista do spraw dydaktycznych CDT, Edukator w Centralnym Domu Technologii
Zapisy na webinarium
Zapisz się na konferencję za pomocą aplikacji EPSU Mobilne. Aplikację pobierzesz bezpłatnie w sklepie Google Play lub App Store lub, logując się na stronie internetowej WODR w Poznaniu poprzez zakładkę w menu Wydarzenia / Szkolenia WODR lub bezpośrednio przez link.
Jeśli z powodów technicznych nie możesz zapisać się na konferencje za pomocą aplikacji – prześlij wiadomość na adres e-mail:
Pytania związane z konferencją kieruj do działu Rozwoju Obszarów Wiejskich, e-mail:
UWAGA: Dodatkowe zapisy na warsztaty – Kompetencje cyfrowe. Na warsztaty zarejestrujesz się wypełniając i wysyłając formularz online.
Szczegółowy opis konferencji
„AserTYwność w biznesie”
Czego się dowiesz podczas wystąpienia?
- Czym naprawdę jest asertywność i jakie mity wokół niej krążą?
- Dlaczego opłaca się być asertywną (nie tylko w biznesie) i co możesz mieć z asertywności dla siebie?
- 10 oznak asertywności na przykładach – które z nich już rozpoznasz u siebie?
- Poznasz gotowe do zastosowania sposoby na rozwój asertywności.
Prowadząca: Regina May – przedsiębiorczyni, HR Business Partner, trener, wykładowca na studiach podyplomowych EMBA, HRBP na CDV, doradca zawodowy. Założycielka Fundacji “Anioły Edukacji”
„Akademia Rozwoju dla kobiet”
Podczas tego wystąpienia dowiesz się o założeniach i celach Akademii Rozwoju, czyli Programie społeczno-rozwojowym Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju. Poznasz sposoby na rozwój społeczny i zawodowy oraz dowiesz się jak aktywnie osiągać własne cele.
„Nowe kompetencje szansą na lepszy (re)start - jak dzięki udziałowi w „Akademii Rozwoju” możesz zdobyć nowe umiejętności?”
Podczas wystąpienia dowiesz się:
- Jakie kompetencje opłaca się doskonalić?
- Co warto wiedzieć o przedsiębiorczości?
- Jak planować nowe projekty i rozwiązywać je w nowy sposób?
- Gdzie szukać motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań?
Prowadząca: doktor Dominika Wiśniewska – Menedżerka do spraw Partnerstw i Społeczności, Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju.
„Handmade - jak sprawić, żeby stało się źródłem utrzymania, nie tylko kosztownym hobby?”
Podczas spotkania on-line zaprezentuję sposoby na kalkulację rękodzielniczego modelu biznesowego i możliwości dostosowania go do własnych potrzeb. Na podstawie działalności OPLOTKI zaprezentuję przykłady współczesnych ścieżek zarobkowych opartych o rękodzielnicze produkty oraz usługi. W ostatniej części prezentacji skupię się na niedocenianych narzędziach promocji działalności handmade, które można wykorzystać od ręki.
Prowadząca: Agnieszka Gaczkowska – architektka ze słaością do rękodzieła. Zbudowała wokół kameralnych warsztatów markę O-plotki. Mentorka innych wizjonerskich biznesów, udzielająca wsparcia i prowadząca mastermindy.
Szczegółowy opis warsztatów:
Podczas warsztatów nauczysz się podstaw tworzenia stron internetowych przy użyciu edytora no-code – aby wziąć udział nie musisz znać języków programowania. Stworzysz własną stronę internetową dla wybranego przez Ciebie biznesu oraz ustalisz jej strukturę. Dowiesz się m. in. co oznacza lejek sprzedażowy oraz nauczysz się tworzyć teksty i opisy skierowane do klientów.
Prowadzący: Zbigniew Bujak - specjalista do spraw dydaktycznych CDT, Edukator w Centralnym Domu Technologii
Liczba miejsc na konferencję i warsztaty jest ograniczona.
Nie zwlekaj - zapisz się już dziś!