28 lutego 2018

Rolnicy z gminy Pyzdry na targach w Łodzi

Opracowanie: Barbara Wawrzyniak • Zamieszczenie: Agnieszka Jeżewska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W dniu 17 lutego 2018r. grupa rolników z gminy Pyzdry wraz z doradcą uczestniczyła w wyjeździe  studyjnym organizowanym przez PZDR w powiecie wrzesińskim na targi FERMA 2018 które odbywały się w Nowej Hali EXPO/MOSiR w Łodzi.

Były to największe w Polsce targi specjalistyczne dla producentów bydła, trzody i drobiu. Podczas odbywających się targów ponad 250 wystawców  prezentowało najnowsze osiągnięcia nauki i techniki.

Rolnicy mieli okazję uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i prelekcjach prowadzonych podczas targów.

Tematem przewodnim dla producentów trzody chlewnej była bioasekuracja oraz aktualna sytuacja w zakresie ASF. Podczas targów prezentowane były nowoczesne systemy żywienia tzw. żywienie multifazowe sterowane komputerowo.

Hodowcy bydła wysłuchali  interesujących prelekcji na temat produkcji mleka i żywca wołowego, mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi przykładami zastosowanymi w nowoczesnych oborach.

Podczas targów zaprezentowane zostały nowoczesne maszyny i urządzenia do zbioru, przygotowania i  zadawania pasz wykorzystywane w produkcji zwierzęcej.

Wyjazd przyczynił się do pogłębienia wiedzy rolniczej, zapoznania się z innowacyjnymi technologiami stosowanymi w produkcji zwierzęcej, co przyczyni się do poprawy efektywności zarządzania gospodarstwem rolnym.

Czytany 574 razy