03 października 2019

Relacja z wydarzenia Traktor Majster

Opracowanie: Agata Sosińska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

W miniony weekend 28-29.09.2019 w Woli Jabłońskiej po raz kolejny odbyły się Wyścigi Traktorów połączone z Targami Rolnymi Eko Bamber. Wydarzenie zostało objęte patronatem MRiRW. Pierwszego dnia wydarzenia, czyli w sobotę odbyła się wystawa Retro Majster, na której można było obejrzeć ponad 40 starych i zabytkowych pojazdów, które również tego dnia zmierzyły się na torze wyścigowym. Wrażenie na odwiedzających wywarł m.in. Ursus C-45 „Bombaj”, ciągnik będący legendą polskiego rolnictwa. Właściciele zaprezentowali w jaki sposób można go uruchomić – przy pomocy palnika. Na drugi dzień wydarzenia, wszyscy czekali z niecierpliwością. Tego dnia odbyły się wyścigi nowoczesnych ciągników, które zostały podzielone na trzy klasy: lekka do 31 kM, średnia do 61 kM oraz klasa bez limitu mocy gdzie można było zobaczyć ciągniki o mocy bliskiej 300 kM. Ponad to właściciele ciągników mogli sprawdzić jaką moc ma ich pojazd.

Równocześnie w ciągu weekendu odbywały się targi rolne Eko Bamber, podczas których można porozmawiać ze specjalistami z każdej gałęzi rolnictwa od bankowości przez ubezpieczenia, aż do nowoczesnego sprzętu rolnego. Ponad to można było zaciągnąć informacji dotyczących nowoczesnych rozwiązań ogrzewania i produkcji prądu.

Organizatorzy wyznaczyli także specjalną strefę, w której każdy mały producent mógł za darmo sprzedawać swoje plony oraz przetwory. Wśród nich organizatorzy wraz z posłem Jakubem Rutnickim oraz senatorem Janem Filipem Libickim przyznali wyróżnienia.

Jak wspominają organizatorzy wydarzenia powstało by łączyć dobrą zabawę z rozwojem wsi. Głównym celem wydarzenia jest promowanie lokalnych produktów i kupowania ich bezpośrednio od rolników, ale również wspieranie rolnictwa w każdym aspekcie.

Czytany 1071 razy Ostatnio zmieniany 03 października 2019

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.