01 września 2017

Dożynki Miejsko-Gminne w Gołańczy

Opracowanie: Michał Gawłowski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
W sobotę, 26 września w Gołańczy odbyły się dożynki miejsko gminne. Dożynki zaczęły się od mszy świętej w gołanieckim kościele, a oficjalne otwarcie i część obrzędową na stadionie miejskim rozpoczął Burmistrz Mieczysław Durski. Przemarsza z kościoła na stadion otwierała orkiestra tęta oraz poczty sztandarowe OSP z terenu gminy. Starostowie dożynek: Agnieszka Nowicka i Leszek Stachowiak przekazali Burmistrzowi tradycyjny bochenek chleba, który został podzielili między gości obecnych na stadionie.
Przekazanie chleba dożynkowego. Przekazanie chleba dożynkowego mieszkańcom.
Przekazanie chleba dożynkowego od Starosty do Burmistrza.
 
W trakcie trwania tego święta plonów rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Oceniany był wkład pracy, nawiązanie do tradycji oraz ogólny wyraz artystyczny; pierwsze miejsce otrzymał wieniec ze wsi Oleszno.
Wieniec dożynkowy z Gołańczy. Wieniec dożynkowy z Gołańczy. Wieniec dożynkowy z Gołańczy.
Niektóre z wieńcy dożynkowych w Gołańczy.
 
W czasie trwania dożynek zostały też wręczone odznaczenia.Odznaczenie Zasłużonych dla Rolnictwa otrzymali Dariusz Kamiński, Agnieszka Nowicka, Marek Szkudlarz, Tomasz Pietras, Zbigniewa Sularza, Leszek Stachowiak. Odznaczenie Herbem Powiatu Wągrowieckiego otrzymali Wioletta Paradowska, Aleksandra Gustek, Renata Chojnacka i Michał Gawłowski. Medal Karola Libelta dostali Wanda Berka i Marian Kabaciński.

 
Występ Zespołu Pałuki na dożynkach.
Występ zespołu Pałuki na dożynkach.
Część artystyczna zawierała występy zespołów Pałuki oraz BrathAnki.
 
Relacja wideo portalu WRC znajduje się tutaj, natomiast więcej zdjęć znaleźć klikając na tej stronie internetowej Miasta i Giny w Gołańczy.
Czytany 1914 razy Ostatnio zmieniany 01 września 2017

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.