28 sierpnia 2019

„Wielki powrót rzeźb” – IX plener rzeźbiarski.

Opracowanie: Anna Czarnecka
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

W Szamotułach w dniach 21-25 sierpnia odbył się po raz 9 - ty plener rzeźbiarski, w którym udział wzięli artyści z całej Polski: Mirosław Czeladka (Bolesławiec), Janusz Błażejewski (Krzywna), Piotr Staszak (Brudzewo), Bogusław Migiel (Sławno) , Zenon Stańko (Rybnik), Krzysztof Wiza (Piła), Eugeniusz Tacik (Binino) i jedyna kobieta w zespole Anna Zielińska z Zakopanego.

W tym roku rzeźby zostały stworzone dla wsi:  Żalewo - ławka prezentująca postaci Jasia i Małgosi , Emilianowo - rzeźba dwóch saren , Lipnica -   rzeźba  sowy, Kąsinowo - ławka z postacią piłkarza, Jastrowo - wzbogaciła się o pracę użytkową w postaci ławki., Baborówko - rzeźba starej kobiety w stroju ludowym  , Lulinek - artystyczna sarna i Piaskowo - drewniana figura prezentująca kobietę niosącą wodę.

Mieszkańcy wsi i nie tylko zareagowali entuzjastycznie na tę inicjatywę. Rzeźby stanowią wizytówkę miasta i gminy Szamotuły

Czytany 386 razy

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.