16 czerwca 2017

GOSPODARSTWO PASIECZNE "NOTECKIE MIODY"

Opracowanie: Mariusz Makówka • Zamieszczenie: Anna Czarnecka
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

GOSPODARSTWO PASIECZNE „Noteckie Miody” to nowoczesne, rodzinne Gospodarstwo Kamili i Zbigniewa Lisińskich znajdujące się w Gminie Wronki w miejscowości Biezdrowo w powiecie szamotulskim.

Gospodarstwo zajmuje się pozyskiwaniem, konfekcjonowaniem i sprzedażą miodów oraz produktów pszczelich. Pasieka leży na skraju ogromnego kompleksu leśnego Puszczy Noteckiej w zachodniej Wielkopolsce. Gospodarstwo Pasieczne „Noteckie Miody” liczy prawie 300 rodzin pszczelich w nowoczesnych drewnianych ulach typu wielkopolskiego. Od samego  początku gospodarstwo nastawione jest na pozyskiwanie miodu. Sprzyjają temu warunki przyrodnicze jak na przykład wysoki poziom zalesienia - ponad 60 % gruntów gminy Wronki to lasy. Brak przemysłu, umiejętne stosowanie środków ochrony roślin przez rolników,  czyste i zdrowe powietrze oraz walory krajobrazowo-przyrodnicze to atut do produkcji przez pszczoły znakomitego miodu. Klientom dostarczane są  wyłącznie najwyższej jakości produkty pszczele. Warunki, w których pozyskiwany i rozlewamy jest  miód oraz pozostałe produkty pszczele to nowy budynek pasieczny, wyposażony w nowoczesne urządzenia z blachy nierdzewnej takie jak miodarki, sita, dozowniki, odstojniki, spełniający wszelkie warunki higieniczno- sanitarne.

Gospodarstwo pasieczne Noteckie Miody zostało wyróżnione statuetką „Siewcy” w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku 2016  i znalazło się wśród 10 najlepszych podmiotów rolniczych z Wielkopolski.  W 2013 r. gospodarstwo zostało członkiem Wielkopolskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego , skupiającej lokalnych wytwórców zdrowej, regionalnej żywności. Natomiast w 2015 r. miód akacjowy Państwa Lisińskich zdobył Medal Regionów Smaków. Biezdrowskie  Noteckie Miody wyróżnia certyfikat „ Doceń Polskie”, znak ten znajduje się na każdym produkcie, który opuszcza gospodarstwo. Zachęcam do kontaktu z gospodarstwem i zakupu produktu regionalnego.                                                                                                                                                                                        

Czytany 703 razy Ostatnio zmieniany 16 czerwca 2017