08 listopada 2010

Wizyta młodzieży z Genech w powiecie szamotulskim.

Opracowanie: Anna Czarnecka
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

Wizyta młodzieży z Genech w powiecie szamotulskim.

W ramach współpracy Zespołu Doradczego w powiecie szamotulskim i Instytutu Genech we Francji uczniowie tej szkoły w dniach 27.09.2010 – 02.10.2010  odwiedzili nasz region. Podczas tej wizyty zapoznali się z polskim rolnictwem i walorami agroturystycznymi Polski.

Genach Instytut jest szkołą kształcenia ogólnego, technicznego i zawodowego dla wszystkich grup wiekowych. Przygotowuje ona swoich uczniów w konkretnych i praktycznych kierunkach (ogrodnictwo, kwiaciarstwo, gospodarka odpadami, rolnictwo ekologiczne, produkcja rolna, itp.), które pozwolą im zdobyć zaufanie, znaleźć motywację i przygotować na przyszłość. Szkoła uczy poprzez aktywne uczestnictwo młodzieży w celu rozbudzenia ich ciekawości i zainteresowań.

Młodzież goszcząca u nas odwiedziła: Gospodarstwo Sadownicze Uniwersytetu Przyrodniczego w Przybrodzie, Gospodarstwo Rolne Pana Andrzeja Papisa z Koninka gm. Pniewy, gospodarstwo w Lipnicy należące do PRH Gałopol. Dużym zainteresowaniem cieszyła się obora z nowoczesną halą udojową oraz gorzelnia. Podczas wycieczki w Góry Stołowe zainteresowali się także rolnictwem na terenach górskich i agroturystyką. Zwiedzali  Poznań no i oczywiście SZAMOTUŁY.

Czytany 3333 razy Ostatnio zmieniany 08 listopada 2010

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.