06 lutego 2018

Rolnicy z powiatu słupeckiego na Polagrze Premiery 2018

Opracowanie: Paweł Smuszkiewicz • Zamieszczenie: Izabela Kwapich
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniu 21.01.2018r. rolnicy z powiatu słupeckiego uczestniczyli w wyjeździe studyjnym  organizowanym przez PZDR w powiecie słupeckim na Polagrę Premiery 2018, która odbywała się w tym roku po raz siódmy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu .

              Rolnicy zapoznali się z nowymi technologiami i innowacjami w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz mieli okazję do wymiany doświadczeń z innymi rolnikami oraz instytucjami pracującymi na rzecz rolnictwa.

Z zakresu produkcji roślinnej rolnicy mogli zobaczyć nowe rozwiązania w maszynach do uprawy roli, nawożenia mineralnego i organicznego, ochrony roślin, zabiegów pielęgnacyjnych, i zbioru płodów rolnych. Dużym zainteresowaniem rolników cieszył się innowacyjny, współpracujący z dronem opryskiwacz. Rozwiązanie takie w przyszłości może mieć zastosowanie w rolnictwie precyzyjnym.

 Z produkcji zwierzęcej były zaprezentowane maszyny i urządzenia do zadawania pasz , mikroklimatu i wentylacji  w budynku , przechowywania pasz oraz różne systemy utrzymania zwierząt gospodarskich .

Podczas targów odbywały się spotkania i konferencje, w trakcie których była okazja do uzyskania informacji na temat przyszłości polskiego rolnictwa.

Rolnicy z wyjazdu byli zadowoleni, ponieważ przyczynił się w pewnym stopniu do pozyskania cennych informacji, które mogą przydać się do efektywnego zarządzania gospodarstwem rolnym .

Czytany 443 razy Ostatnio zmieniany 08 lutego 2018