14 listopada 2016

Podsumowanie demonstracji w Pigłowicach

Opracowanie: Mariola Strauchmann
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

W dniu 19-08-2016  w gospodarstwie Pana Stanisława Kowarza w Pigłowicach odbyło się podsumowanie demonstracji oraz pokaz poletek demonstracyjnych odmian ziemniaków skrobiowych. Celem demonstracji jak i pokazu było propagowanie odmian roślin uprawnych z Listy  Odmian Zalecanych (LOZ). Tematem demonstracji była więc - Agrotechnika roślin uprawnych z Listy Zalecanych Odmian a  pokazu - Pokaz  poletek demonstracyjnych roślin uprawnych z LZO dla województwa wielkopolskiego. Sprzyjająca pogoda zgromadziła wielu rolników z gmin powiatu średzkiego i ościennych, których zapoznano ze specjalnie przygotowaną demonstracją polową. Pan Kowarz szczegółowo omówił agrotechnikę uprawy ziemniaków skrobiowych oraz ochronę przed chwastami, chorobami i szkodnikami. Wizyta na polu była okazją do ożywionej dyskusji oraz wymiany poglądów.

Po lustracji poletek doświadczalnych wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek w trakcie którego przedstawiono również korzyści z wymiany materiału kwalifikowanego oraz zapoznano ich z listą odmian zalecanych dla województwa wielkopolskiego. Zadowoleni ze spotkania  rolnicy wyrazili chęć uczestnictwa w latach następnych.

Czytany 2408 razy Ostatnio zmieniany 14 listopada 2016

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.