16 sierpnia 2017

Unia wspiera polskie wsie...

Opracowanie: Paulina Drozdowska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oficjalne otwarcie imprezy plenerowej przez Europosła -Andrzeja Grzyba, Wójta Gminy Pakosław – Kazimierza Chudego oraz Dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu –  Halinę Kusz Oficjalne otwarcie imprezy plenerowej przez Europosła -Andrzeja Grzyba, Wójta Gminy Pakosław – Kazimierza Chudego oraz Dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu – Halinę Kusz

W dniu 16 lipca br. Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego jako partner operacji pn. „Unia wspiera polskie wsie i Pakosław z country w tle”, realizowanej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, brał udział w imprezie plenerowej, która odbyła się nad zalewem w Pakosławiu.

Imprezie towarzyszyły parada samochodowo-motocyklowa, występy zespołów tanecznych, nauka tańca country i rzutu lassem oraz stoiska informacyjne i liczne wystawy min. rękodzieła, maszyn rolniczych oraz spożywczych produktów regionalnych. Uczestnicy operacji mogli też obejrzeć wystawę fotograficzną, na której zaprezentowano inwestycje zrealizowane w ostatnich latach w Gminie Pakosław, dzięki wsparciu z środków unijnych.

Oprócz dobrej zabawy wydarzenie to miało na celu aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, promocję wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego, upowszechnienie wiedzy o roli środków finansowych pozyskanych dzięki „Europejskiemu Funduszowi Rolnemu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Nasze stoisko wystawowe było miejscem dystrybucji publikacji i ulotek wydawanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz umożliwiło zaprezentowanie i promocję wyników własnej działalności. Ponadto Doradcy WODR udzielali porad w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych, rozwoju obszarów wiejskich i planowanych naborów wniosków o dofinansowanie w ramach PROW 2014-2020. Szacunkowo nasze stoisko odwiedziło ok 200 osób.

Czytany 1703 razy Ostatnio zmieniany 16 sierpnia 2017

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.