12 czerwca 2017

Regionalne Targi Rolnicze w Gołaszynie

Opracowanie: Paulina Drozdowska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W dniach 20-21 maja w CWE w Gołaszynie odbyła się X Jubileuszowa edycja Regionalnych Targów Rolniczych Wiosna 2017.

Organizatorem wystawy był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu przy współudziale Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu, Starostwa Powiatowego w Rawiczu oraz Gminy Bojanowo. Patronat honorowy nad imprezą objął Wojewoda Wielkopolski.

Oficjalnego otwarcia targów dokonała Wiesława Nowak  Dyrektor WODR w Poznaniu, która jednocześnie wręczyła podziękowania osobom najbardziej zaangażowanym w organizację dotychczasowych edycji  Regionalnych Targów Rolniczych w Gołaszynie.

W tym roku do udziału w targach zgłosiło się ok. 100 wystawców z całej Polski. Swoje oferty zaprezentowali producenci maszyn i urządzeń rolniczych, środków ochrony roślin, nawozów , wytwórcy pasz oraz firmy i instytucje świadczące usługi dla rolnictwa. Nieodłączną częścią targów był bogaty kiermasz ogrodniczy, na którym można było zakupić cebule i nasiona kwiatów, nasiona warzyw oraz owocowy i ozdobny materiał szkółkarski. Wśród wystawców znaleźli się także producenci żywności oraz rękodzieła artystycznego. Nie zabrakło też licznych atrakcji dla dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa drobnego inwentarza, na której członkowie Rawickiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza zaprezentowali ponad 300 okazów pawi, kur, kaczek, papug, jeży oraz gołębi. Ciekawa oferta wystawców oraz sprzyjająca pogoda sprawiły, że targi cieszyły się dużym zainteresowaniem  zwiedzających.

Organizatorzy zadbali też o bogatą ofertę artystyczną. W sobotę imprezę uświetniły występy Zespołu Ludowego "Gołaszyniacy" oraz Zespołu Folklorystycznego  „Dębioki” z Dębna Polskiego. Gwiazdami wieczoru były zespoły Junior i Effect, które swoimi koncertami zakończyły pierwszy dzień targów.

Tego dnia rozstrzygnięto etap wojewódzki VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” organizowanego przez KRUS oraz nagrodzono zwycięzców regionalnego etapu XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" zorganizowanego przez KRUS i Powiatową Inspekcję Pracy.

Drugiego dnia targów, tradycyjnie odbył się konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej, w którym udział wzięło kilkudziesięciu młodych wykonawców.

Jak co roku organizatorzy Regionalnych Targów Rolniczych przyznali nagrodę za najciekawsze stoisko wystawowe. Tym razem Puchar Dyrektora WODR trafił do firmy Nissan AiR Polody  S.J. z Przeźmierowa.

Uczestnicy wystawy mieli również możliwość obejrzenia poletek demonstracyjnych przygotowanych przez CWE w Gołaszynie, na których prezentowana jest aktualna oferta odmian zbóż ozimych i jarych.

Czytany 630 razy Ostatnio zmieniany 12 czerwca 2017

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.