13 grudnia 2016

Konkurs „Ciasta makowe”

Opracowanie: Magdalena Rosolska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już po raz kolejny 16.11.2016r. w Gołaszynie odbyło się spotkanie przedświąteczne z Paniami z Kół Gospodyń pn. „Forum Kobiet”. Podczas seminarium rozstrzygnięty został słodki konkurs, którego tematem przewodnim w tym roku były ciasta makowe.

Organizatorem konkursu był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Celem konkursu było poznanie i ocalenie od zapomnienia oryginalnych przepisów na wypieki domowe oraz kultywowanie tradycji wypieku domowych ciast. W konkursie brały udział członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego i rawickiego. Oceniane były wypieki wykonane własnoręcznie.

Komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca Wioletta Kmiećkowiak, Członek Paulina Drozdowska, Członek Honorata Dmyterko miała nie lada zadanie. Oceniano między innymi wygląd zewnętrzny – estetykę, smak i zapach oraz oryginalność receptury.

Do konkursu zgłoszono 15 wypieków. Na podstawie wyników oceny komisja konkursowa przyznała I miejsce za makowiec z jabłkami KGW Jezierzyce Kościelne. Pozostałym wypiekom zgłoszonym do konkursu przyznano wyróżnienia.

Czytany 312 razy Ostatnio zmieniany 13 grudnia 2016

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.