04 grudnia 2016

Sprawozdanie z działalności Lokalnej Grupy Dyskusyjnej

Opracowanie: Marian Giżewski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W roku 2016 w gminie Pakosław odbyły się 4 spotkania Lokalnej Grupy Dyskusyjnej, po jednym w kwartale. Priorytetem spotkań była produkcja warzyw i owoców wysokiej jakości. W trakcie spotkań prezentowano tematy związane z tym priorytetem.

2 lutego 2016 r w Pakosławiu oprócz innych tematów szczególnie zwrócono uwagę na integrowaną produkcję warzyw, która preferuje metody niechemiczne, z ograniczeniem środków chemicznych do niezbędnego minimum.

15czerwca 2016 r w Chojnie omówiono programy Unijne oraz zaprezentowano odmiany warzyw gruntowych szczególnie przydatnych do produkcji na bezpośrednie spożycie lub do przetwórstwa, w oparciu o ofertę firmy Nochowo.

15 października 2016 r w Sowach omówiono płatności obszarowe ze zmianami na 2017 r, zaprezentowano System Wspomagania Decyzji- jego organizację i działanie. Ponadto Kierownik Biura Powiatowego ARiMR omówił obecne zadania Agencji.

4 listopada 2016 r w Osieku zaprezentowano zasady podatku VAT w gospodarstwach rolnych ze zmianami oraz zasady zadań inwestycyjnych w ramach PROW 2014 – 2020. W dyskusji omówiono finansowe efekty bieżącego roku.

Czytany 325 razy Ostatnio zmieniany 04 grudnia 2016

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.