05 lipca 2016

Pokazy strażackie w Gołaszynie

Opracowanie: Paulina Drozdowska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Podczas tegorocznych Regionalnych Targów Rolniczych w Gołaszynie odbyła się impreza strażacka pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa pożarowego na obszarach wiejskich województwa wielkopolskiego”, której organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych PR i Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu.  Celem imprezy było podniesienie świadomości i wiedzy dotyczącej zagrożeń występujących podczas prac wykonywanych w gospodarstwie oraz poprawa bezpieczeństwa pożarowego na terenach wiejskich.

 W trakcie żniw dochodzi często do tragicznych w skutkach pożarów prowadzących do utraty mienia, zdrowia, a nawet życia pracujących w polu rolników. Istotnym zagadnieniem jest też bezpieczeństwo w domu i zagrodzie- nadal występują zdarzenia śmiertelnego zatrucia czadem czy pożary mienia,  w tym sprzętu rolniczego.

Najczęstszą przyczyną pożarów jest nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się ogniem otwartym, a także podpalenia oraz wady urządzeń elektrycznych i niewłaściwa eksploatacja urządzeń i maszyn rolniczych. Z tego powodu istotna jest rola Ochotniczych Straży Pożarnych, a przede wszystkim właściwe zachowanie i postawa osób dorosłych. 

W ramach spotkania przeprowadzony został pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa drogowego oraz pokaz sprzętu gaśniczego.

Zainteresowani mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, który polegał na wypełnieniu krótkiej ankiety z pytaniami. Spośród prawidłowo wypełnionych ankiet zostały wylosowane nagrody  w postaci 5 gaśnic proszkowych.

Dla najmłodszych uczestników tego wydarzenia zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Dzielny strażak”. Dzieci w swoich pracach miały za zadanie ukazać strażaków w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych. Za udział w konkursie wszyscy otrzymali drobne upominki i słodycze.

Impreza ta mogła się odbyć dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Czytany 413 razy Ostatnio zmieniany 05 lipca 2016

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.