15 marca 2018

Już dziś rusza aplikacja eWniosekPlus

Opracowanie: Kinga Kubicka • Zamieszczenie: Iwona Sadowska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Już od dnia dzisiejszego tj. 15.03.2018r. została uruchomiona aplikacja służąca do wypełniania  wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz wniosków dla działań rolno-środowiskowych w ramach PROW. Można składać je tylko w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza geoprzestrzennego udostępnionego na stronie internetowej www.arimr.gov.pl

Zmiana formy składania wniosków wynika z konieczności dostosowania do przepisów unijnych zakładających, że od roku 2018 wszystkie wnioski o przyznanie płatności muszą być złożone w wersji elektronicznej.

Aplikacja eWniosekPlus prowadzi rolnika przez cały proces składania wniosku. Wypełnianie wniosku rozpoczyna się od wyrysowania upraw na działkach referencyjnych (ewidencyjnych) spersonalizowanych na podstawie wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 lub na dodanych nowych działkach referencyjnych. Po wyrysowaniu uprawy rolnik zaznacza płatność, o którą ubiega się do danej uprawy. Może dodać niezbędne załączniki, a pozostałe dane we wniosku wypełniane są automatycznie przez aplikację.

 

Źródło: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/wniosek-o-doplaty-obowiazkowo-przez-internet.html

Czytany 588 razy Ostatnio zmieniany 15 marca 2018