18 grudnia 2017

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich gminy Buk

Opracowanie: Iwona Graf • Zamieszczenie: Iwona Sadowska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W niedzielę 03.12.2017r odbył się Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich  w Buku. Organizatorami Turnieju byli : Gminny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Buku, Urząd Miasta i Gminy Buk, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Poznański Okręgowy Związek Kółek i Organizacji Rolniczych w Poznaniu. Do Sali strażnicy w Buku zjechały się nie tylko drużyny Kół Gospodyń Wiejskich, ale również Sołtysi i Prezesi Kółek Rolniczych oraz zaproszeni goście.  Honorowymi gośćmi Turnieju  byli Pan Stanisław Filipiak Burmistrz Miasta i Gminy Buk oraz Pan Ryszard Napierała prezes Poznańskiego Okręgowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Poznaniu.

W Turnieju wzięło udział 9 drużyn składających się z 5 zawodniczek reprezentujących KGW z Buk-Wielka Wieś, Dakowy Suche, Dobieżyn, Dobra-Sznyfin, Niepruszewo, Otusz, Szewce, Żegowo i  Kalwy. Panie musiały wykazać się różnymi umiejętnościami od manualnych poprzez sprawność fizyczną oraz wiedzą o gminie i organizacjach działających na terenie gminy Buk. Niektóre z zadań to: wykonanie łańcucha na choinkę, bieg par z piłką czy pokaz umiejętności kelnerskich. Sołtysi  i Prezesi Kółek Rolniczych z poszczególnych miejscowości chcąc zdobyć punkty dla swoich drużyn musieli wykazać się znajomością   znaków literowych państw.                                                                

Po wspaniałej i wyczerpującej rywalizacji Turniej Kół Gospodyń Wiejskich wygrała drużyna reprezentująca Koło Gospodyń Wiejskich w Żegowie. Dla Pań z KGW turniej to nie tylko współzawodnictwo. To wspaniała zabawa, która  uczy oraz przypomina o naszym dziedzictwie kulturowym. Turniej jest szansą na integrację i budowanie kontaktów z innymi Kołami. Wszystkie drużyny otrzymały równe nagrody w postaci bonu o wartości 500 złotych  ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Buk. Również Prezes Poznańskiego Okręgowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Poznaniu ufundował nagrodę dla wszystkich uczestniczek turnieju w postaci dofinansowania do wyjazdu turystycznego w wysokości 1000 złotych . Za wykazanie się wiedzą o gminie, drużyna która zdobyła w tej konkurencji największą ilość punktów otrzymała specjalną nagrodę czyli bilety dla 4 osób do Teatru Muzycznego w Poznaniu . Nagrodę ufundowała Pani Wanda z Niegolewskich Górska z Fundacji „Czyń coś powinien, będzie co może” im. Stanisława i Wandy Niegolewskich.   Na zakończenie Turnieju w imieniu organizatorów Pan Tadeusz Łysiak prezes Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Buku  podziękował wszystkim za udział , zapraszając na kolejny Turniej za rok.                                                                                                                        

 Opracowała Iwona Graf

Czytany 643 razy