08 lutego 2018

Olimpiada Wiedzy Rolniczej

Opracowanie: Andrzej Otto • Zamieszczenie: Danuta Matusiak
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Uczestnicy OWR Uczestnicy OWR Fot. Maciej Kałużny

Jak nakazuje tradycja już kolejny raz w Gołuchowie odbyła się w dniu 06.02.2018 roku XXVII Gminna Olimpiada Wiedzy Rolniczej.

Organizatorami imprezy niezmiennie jak co roku był: Wójt Gminy, Gminny Punkt Doradztwa Rolniczego oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Powiecie Pleszewskim. Uczestnikami olimpiady byli rolnicy, mieszkańcy gminy Gołuchów, którzy chętnie przystępują do rywalizacji, łącznie 14 osób. 

Eliminacje pisemne polegały na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na 39 pytań testowych dotyczących zarówno produkcji roślinnej, zwierzęcej czy ochrony środowiska oraz Unii Europejskiej. Po tak zaciętej walce wyłoniono zwycięzców i obdarowano ich cennymi nagrodami.

Po podsumowaniu tak przeprowadzonych eliminacjach zwycięzcami zostali:

I miejsce Mateusz Grabarek zam. Kościelna Wieś

II miejsce Paweł Małolepszy zam. Borczysko

III miejsce Waldemar Winkowski zam. Kajew

IV miejsce Szymon Cholewa zam. Macew

V miejsce  Sylwester Wożniak zam. Jedlec

Każdy uczestnik otrzymał atrakcyjną nagrodę rzeczową ufundowaną przez:

Wójta Gminy w Gołuchowie i Przedsiębiorstwo handlowe Marcina Bródki zam. w Gołuchowie.

Dodatkowo trzech najlepszych uczestników wyróżniono dyplomami od Wójta Gminy w Gołuchowie, natomiast wszyscy zawodnicy otrzymali podziękowanie za udział w imprezie od Wójta Gminy w Gołuchowie.

Komisję oceniającą wyniki konkursu stanowili: przewodniczący – Maciej Kałużny z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Pleszewie oraz członkowie: Grzegorz Konecki i Andrzej Otto. Przy tej okazji przeprowadzono szkolenia rolnicze. Olimpiada przebiegała w miłej atmosferze i była okazją do zapoznania się z nowościami z zakresu rolnictwa i funduszy unijnych PROW.

Celem Olimpiady była popularyzacja wiedzy rolniczej, ochrony środowiska, przepisów unijnych i możliwości uzyskania funduszy z Unii Europejskiej.

 

Andrzej Otto

Czytany 1696 razy Ostatnio zmieniany 08 lutego 2018