07 czerwca 2019

Relacja z XX Targów Rolno - Ogrodniczych w Przygodzicach

Opracowanie: Zbigniew Gronostaj • Zamieszczenie: Magdalena Buksakowska
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

Na terenach dawnej szkoły rolniczej w Przygodzicach dnia 28 kwietnia 2019 r. odbyły się  XX jubileuszowe Targi Rolno-Ogrodnicze. Wystawcy na około 5000m2 przedstawili ofertę: maszyn rolniczych oraz szeroką gamę środków do produkcji rolniczej. Na targach promowały się rodzimi producenci z branży rolniczej i instytucje oraz organizacje związane z otoczeniem  rolnictwa. Przeprowadzone zostały także  pokazy pracy sprzętu rolniczego, ratownictwa medycznego oraz pokaz zaprzęgów konnych.

Jak zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszył się kiermasz wyrobów rękodzielnictwa i artykułów ogrodniczych, a szczególnie sadzonek drzew owocowych, krzewów ozdobnych i szerokiej gamy kwiatów ozdobnych. Zwiedzający mogli zakupić artykuły do ogrodu czy sadzonki do ogródka bezpośrednio od producenta, uzyskując przy zakupie najnowsze informacje o zasadach uprawy i pielęgnacji poszczególnych gatunków roślin ogrodniczych i warzywnych.

W części artystycznej targów występowały: lokalne zespoły ludowe, dzieci lokalnego zespołu biesiadnego. Na odwiedzających czekało wiele różnych atrakcji, w tym loteria fantowa.

Jubileuszowe Targi Rolno-Ogrodnicze zaszczycili także europosłowie, senatorowie, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz kierownicy jednostek współpracujących z rolnictwem.

Czytany 708 razy