30 marca 2017

Spotkanie informacyjno - promocyjne dla rolników na temat zasad przyznawania płatności obszarowych w 2017 roku

Opracowanie: Ewa Zając • Zamieszczenie: Adrian Jędroszka
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniu 23 marca 2017 roku w Odolanowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie informacyjno – promocyjne dla rolników przeprowadzone przez pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na temat  zasad przyznawania płatności obszarowych w roku 2017  oraz wypełniania wniosków o przyznanie tychże płatności w roku bieżącym. W spotkaniu tym wzięli udział rolnicy z gminy Odolanów i gmin sąsiadujących. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadzi dwa szkolenia informacyjne w powiecie ostrowskim, w których rolnicy obecni na spotkaniach będą mogli zasięgnąć wiedzy fachowców w dziedzinie wypełniania wniosków i w innych tematach.

            Na spotkaniu przedstawiona została prezentacja na temat zasad przyznawania płatności za 2017 rok oraz zmiany jakie będą obowiązywać w stosunku do roku 2016. Nie będzie w roku 2017 płatności do roślin wysokobiałkowych. Płatność ta zostanie zastąpiona płatnością do powierzchni upraw roślin strączkowych na ziarno i płatnością do powierzchni upraw roślin pastewnych. Od roku 2017 płatność do powierzchni upraw buraków cukrowych przysługuje do całej powierzchni uprawy buraków cukrowych objętej umową. Zmiana dotyczy również płatności do bydła i krów – przysługuje maksymalnie do 20 sztuk zwierząt, musi być spełnione kryterium wieku, płci w przypadku płatności krów oraz okresu przetrzymywania. Od 2017 roku rolnicy nie mają obowiązku podpisywania załączników graficznych podpisują czytelnie z imienia i nazwiska wniosek. O zmianach rolnicy mogą  przeczytać w instrukcji wypełniania wniosku która jest dołączona do każdego spersonalizowanego wniosku.

             Po zakończonej prezentacji rolnicy mogli zadawać pytania pracownikom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa aby problemy jakie mają przy wypełnianiu wniosku pozytywnie rozwiązać.

            Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze, a rolnicy uzyskali cenną wiedzę.

Czytany 212 razy Ostatnio zmieniany 30 marca 2017