26 grudnia 2018

Zbigniew Zając - doceniony i odznaczony

Opracowanie: Nina Bartol
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

Podczas Uroczystej Sesji Radnych w Gminie Oborniki Zbigniew Zając w uznaniu za zasługi w wkład w rozwoju  rolnictwa,  został odznaczony przez Kapitułę Medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”. 

Zbigniew Zając studiował   na Akademii Rolniczej na Wydziale Zootechniki. Potem staż pracy w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Dziewokluczu. Następnie przez 15lat Główny Specjalista ds. produkcji zwierzęcej w Przedsiębiorstwie Państwowych Gospodarstw Rolnych w Objezierzu. A od 15.03.1993 pracował w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego na stanowisku Głównego specjalisty ds. bydła . W 1997 roku na objął stanowisko Kierownika Zespołu Doradczego w Obornikach.  Brał udział w pracach Zespołu,  który w 1995 roku opracował Wojewódzki Program Restrukturyzacji i Modernizacji Mleczarstwa oraz był Przewodniczącym Zespołu ds. Opiniowania przedsięwzięć inwestycyjnych w zakresie produkcji i przetwórstwa mleka w województwie poznańskim do 1997 roku.  Uczestniczył  w pracach zespołu ds. budowy obiektów wystawowych w Sielinku oraz w organizacji Regionalnych Wystaw Zwierząt Hodowlanych realizowanych w ramach organizowanych corocznie Wielkopolskich Targach Rolniczych w Sielinku.  Nadzorował realizacją przez pracowników zadań statutowych i merytorycznych oraz  współpracował w tym zakresie z kierownikami  innych komórek organizacyjnych Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Udzielał porad, organizował i prowadził szkolenia dla rolników z zakresu warunków funkcjonowania rolnictwa w ramach Wspólnej Polityki Rolnej w okresie przedakcesyjnym i po wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz informowanie i pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych Unii Europejskiej na modernizację rolnictwa  i obszarów wiejskich. Pomagał  rolnikom w procedurze ubiegania się o kredyty preferencyjne na modernizację i restrukturyzację gospodarstw rolnych w Gminie Oborniki i powiecie obornickim oraz innych środków pomocowych z budżetu państwa. Promował gospodarstwa rolne  z Gminy Oborniki i  powiatu obornickiego poprzez zgłaszanie najlepszych do konkursów „Wielkopolski Rolnik Roku”  i  „AGROLIGA” oraz pomagał Zespołom „Rożnowianie” i  „Maniewiacy” w organizacji corocznych wyjazdów na Wielkopolskie Targi Rolnicze do Sielinka w celu zaprezentowania  najnowszego repertuaru wielu tysiącom uczestników Targów. Prowadził wykłady dla rolników w ramach Uniwersytetu Ludowego , w tym w Zespole Szkół  im. A. Mickiewicza w Objezierzu. Był Radnym Miasta i Gminy Oborniki – Przewodniczący Komisji Rolnictwa i członek Prezydium Rady. Odznaczony medalem   „Za zasługi w rozwoju Województwa Poznańskiego” oraz  „Zasłużony dla rolnictwa”

Wielki profesjonalista o wielkim sercu, otwarty, życzliwy, kompetentny, W każde podejmowanie działanie angażował się w maksymalnym zakresie – wiedzy oraz umiejętności. Wszystkie działania były wykonane z pełną precyzją oraz perfekcją. Przemówienia przygotowane z należytą starannością oraz wysoką  jakością. Przekazywał informacje, wielokrotnie trudne i skomplikowane, w jasny i czytelny sposób.

Czytany 1054 razy Ostatnio zmieniany 26 grudnia 2018

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.