08 grudnia 2014

Forum Kobiet 2014

Opracowanie: Kamila Stachowiak
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

       W dniu 4 grudnia 2014 roku w Centrum Wystawowo-Edukacyjnym w Gołaszynie Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zorganizował Forum Kobiet.
Uczestniczkami forum były członkinie 14 Kół Gospodyń Wiejskich z 3 powiatów regionu leszczyńskiego.
       W programie Forum oprócz części wykładowej, w której można było dowiedzieć się o działaniach przyjaznych środowisku naturalnemu w gospodarstwie rolnym oraz „Na co zwrócić uwagę w żywieniu dzieci", znalazły się także dwa konkursy. Pierwszym z nich nosił tytuł „Gospodarstwo rolne przyjazne środowisku naturalnemu". Drugi z konkursów obejmował ocenę ciast przez Komisję Konkursową przygotowanych przez panie z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku konkurs nosił nazwę "Ciasta piernikowe i pierniki". Najwyższą ocenę Komisji Konkursowej spośród 14 ocenianych ciast uzyskał „Piernik z musem jabłkowym" Marii Kaźmierczak z KGW Stankowo z gminy Gostyń. W dalszej części spotkania odbył się pokaz kulinarny „Smacznie i zdrowo" oraz degustacja ciast konkursowych. Można było także wysłuchać wykładu „Ozdobne rośliny cebulowe w ogrodzie przydomowym".


Kamila Stachowiak
ZD Leszno

IMG_1141

IMG_1107

IMG_1079

IMG_1089

 

Czytany 2176 razy Ostatnio zmieniany 08 grudnia 2014

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.