11 kwietnia 2014

Podsumowanie działalności Zespołu Doradczego w powiecie leszczyńskim

Opracowanie: Kamila Stachowiak
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

Podsumowanie działalności Zespołu Doradczego w powiecie leszczyńskim


W dniu 28.03.2014 roku Zespół Doradczy w Lesznie zorganizował „Podsumowanie powiatowe". Spotkanie odbyło się w Sali Widowiskowej we Włoszakowicach. W spotkaniu udział wzięli doradcy z powiatu leszczyńskiego, specjaliści branżowi WODR w Poznaniu, zaproszeni rolnicy oraz przedstawiciele władz samorządowych i instytucji działających na rzecz rolnictwa. Kierownik Zespołu Doradczego w powiecie leszczyńskim Marek Kmiećkowiak przedstawił sprawozdanie z pracy doradczej w 2013 roku. Przedstawił działalność statutową WODR na terenie Wielkopolski, strukturę organizacyjną firmy, tematykę przeprowadzonych szkoleń specjalistycznych i informacyjnych, pokazów i demonstracji, ilość udzielonych porad i wykonanych usług doradczych, a także pozostałe działania doradcze realizowane w roku ubiegłym. Poinformował o realizowanych aktualnie nowych metodach doradczych oraz zaprezentował krótką charakterystykę rolnictwa w powiecie leszczyńskim.

IMG_1552

 

Następnym punktem spotkania była prezentacja nt: „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020", którą przedstawiła gł. spec. ds. ekonomiki Halina Dominiak. W dalszej części spotkania kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lesznie Janusz Perski przedstawił zmiany dotyczące zasad przyznawania dopłat obszarowych w 2014 roku oraz statystykę obsługiwanych wniosków i realizowanych działań. Kierownik Delegatury Państwowego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lesznie Michał Piątek omówił zasady integrowanej ochrony roślin, która obowiązuje rolników od 1 stycznia 2014 roku.

Kamila Stachowiak

ZD Leszno

IMG_1547

 

IMG_1561

 

Czytany 3070 razy Ostatnio zmieniany 11 kwietnia 2014

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.