07 lutego 2018

Konferencja „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”.

Opracowanie: Małgorzata Król • Zamieszczenie: Piotr Szkudlarek
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

 

Spotkanie pod hasłem „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” odbyło się 29 stycznia br. w sali Wiejskiego Domu Kultury w Kobiernie. Wzięło w nim udział ponad 100 rolników z powiatu krotoszyńskiego.

Celem spotkania w ramach wspólnej inicjatywy instytucji rolniczych takich jak: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, KRUS, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, było przybliżenie wiedzy na tematy najbardziej aktualne w dzisiejszym rolnictwie.

Na spotkaniu poruszono m.in. planowane do uruchomienia działania z PROW 2014-2020: Modernizacja w gospodarstwach rolnych, Restrukturyzacja małych gospodarstw, Premia dla młodych rolników. Omówione zostały również priorytety działalności Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz zmiany w obszarze świadczeń i ubezpieczeń rolników. Poruszono kwestię bezpieczeństwa pożarowego na obszarach wiejskich. Przedstawiono zasady gospodarowania nieruchomościami rolnymi Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w 2018 roku oraz działania Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Przybliżone zostały również priorytety działalności Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Po spotkaniu rolnicy mogli skorzystać z konsultacji z ekspertami i uzyskać porady na stoiskach informacyjnych instytucji organizujących spotkanie.Konferencja ta stworzyła okazję do zdobycia przydatnych informacji przy prowadzeniu gospodarstwa rolnego oraz działalności na obszarach wiejskich w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania różnych instytucji.

 

Opracowała: Małgorzata Król

Czytany 872 razy