02 lutego 2018

Zapraszamy na kursy w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

Opracowanie: Anna Dzięcioł • Zamieszczenie: Piotr Szkudlarek
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uwaga rolnicy z powiatu krotoszyńskiego i nie tylko. Teraz jest czas na uzupełnienie brakujących uprawnień jeśli stosujesz środki ochrony roślin w produkcji rolnej i leśnej. Jesteśmy już po pierwszym kursie, który odbył się 25.01.2018 r. w PZDR w Krotoszynie. Rolnicy poszerzyli wiedzę w zakresie racjonalnego stosowania środków ochrony roślin oraz poznali nowoczesne metody ochrony roślin.

Ukończenie takiego kursu wynika z ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin (Dz.U., poz.455).

Na kursie poznasz zasady wykonywania zapisów w ewidencji zabiegów ochrony roślin, który przechowuje się co najmniej przez 3 lata od dnia zabiegu. Jest konieczny do przedłożenia w czasie kontroli przeprowadzanej przez pracownika Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Dodatkowo dowiesz się o zasadach stosowania i przechowywania środków ochrony roślin. Jak również poznasz zasady przygotowywania środków do użycie, postepowanie z resztkami cieczy użytkowej oraz czyszczenie sprzętu.

Dnia 19 lutego 2018 r. planujemy kolejny kurs uzupełniający dla rolników, a w miesiącu marcu zostaną zorganizowane kursu uzupełniające oraz kurs podstawowy skierowany głównie dla młodych rolników oraz osób chcących uzyskać uprawnienia po raz pierwszy.

Pamiętaj, że zaświadczenie jest ważne 5 lat od dnia uzyskania, sprawdź datę ważności i jeśli stwierdzisz, że masz nieważne zaświadczenie zapraszamy do PZDR w powiecie krotoszyńskim.

Wszelkie informacje pod numerem telefonu 62 725-27-74

 

 

Czytany 697 razy Ostatnio zmieniany 02 lutego 2018