26 stycznia 2018

Zapraszamy na kursy chemizacyjne

Opracowanie: Liliana Tatara
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(25 głosów)

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w powiecie konińskim serdecznie zaprasza na kursy stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy wiosna 2018 - aktualizacja z dnia 14.03.2018

Od kilku lat zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 2013 roku i późniejszymi rozporządzeniami obowiązują nowe przepisy min. w zakresie szkoleń dla rolników, którzy są lub będą operatorami opryskiwaczy tzw. profesjonalnymi użytkownikami.

Jednodniowy kurs uzupełniający jest dla Rolników, którzy uczestniczyli już w takim kursie i ważność zaświadczenia, które otrzymali kończy się im w tym roku lub skończyła w zeszłych latach a rolnik zapomniał o aktualizacji.

Kurs podstawowy dwudniowy jest dla Rolników, którzy po raz pierwszy chcą zdobyć uprawnienia do stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy.

Dla Rolników aktualizujących zaświadczenia program szkolenia zawiera przypomnienie podstawowych wiadomości i omówienie nowych aktualności, w tym integrowanej ochrony roślin. Dla nowych kursantów program jest obszerniejszy, zawiera min. informacje o mykotoksynach i szkodnikach magazynowych. Kursy są obowiązkowe, płatne i kończą się, gdy uczestnik szczęśliwie otrzyma pozytywny wynik z testu sprawdzającego. Na jego podstawie wystawiane jest zaświadczenie ważne przez 5 lat.

Kurs podstawowy odędzie się 21-22 marca w Rychwale miejsce: sala Biblioteki Publicznej, ul. Tuliszkowska 1 a drugi 27-28 marca w Kramsku miejsce: sala Urzędu Gminy, ul. Chopina 12. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Więcej informacji otrzymacie Państwo w biurze PZDR w Koninie, tel. 632438557. Zapraszamy
Czytany 3444 razy Ostatnio zmieniany 14 marca 2018

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.