24 lutego 2017

Zapraszamy na kursy uprawniające do stosowania środków ochrony roślin

Opracowanie: Liliana Tatara
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w powiecie konińskim serdecznie zaprasza na kursy stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy wiosna 2017. Aktualizacja!!!

Od kilku lat zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 2013 roku i późniejszymi rozporządzeniami obowiązują nowe przepisy min. w zakresie szkoleń dla rolników, którzy są lub będą operatorami opryskiwaczy tzw. profesjonalnymi użytkownikami.

Aktualizujące kursy (kiedyś dwudniowe) zostały zamienione na jednodniowy kurs uzupełniający, dla Rolników, którzy uczestniczyli już w takim kursie i kończy się im lub skończyła ważność zaświadczenia.

Kurs podstawowy (kiedyś trzydniowy) trwa obecnie 2 dni. Jest to kurs dla Rolników, którzy po raz pierwszy uczestniczą w takim szkoleniu.

W tym samym czasie zmienił się również program szkolenia. Dla Rolników aktualizujących zaświadczenia program zawiera przypomnienie podstawowych wiadomości i omówienie nowych aktualności, w tym integrowanej ochrony roślin. Dla nowych kursantów program jest obszerniejszy, zawiera min. informacje o mykotoksynach i szkodnikach magazynowych. Kursy są płatne i kończą się, gdy uczestnik szczęśliwie otrzyma pozytywny wynik z testu sprawdzającego. Na jego podstawie wystawiane jest zaświadczenie ważne przez 5 lat.

W zależności od zapotrzebowania doradcy gminni organizują takie kursy na terenie powiatu. Co roku odbywa się również kurs podstawowy. Na dzień dzisiejszy zaplanowane są kursy uzupełniające w gminie Wierzbinek oraz kursy podstawowe w gminie Rychwał i w Koninie.

Więcej informacji otrzymacie Państwo w PZDR w Koninie lub w gminnych biurach WODR:

Wierzbinek             Leszek Matuszak                 797 501 699

Kurs podstawowy w powiecie konińskim odbędzie się 20-21 marca w Rychwale (kontakt Alfred Kuźnik 797501736) oraz 29-30 marca w Koninie (kontak Bartosz Witczak 63 2438557).

Czytany 2035 razy Ostatnio zmieniany 14 marca 2017

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.