08 września 2020

Dożynki Gminne w Grzegorzewie

Opracowanie: Krzysztof Langiewicz
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 tegoroczne Dożynki Gminne w gminie Grzegorzew zostały ograniczone do Mszy Świętej dziękczynnej za zebrane plony.

Uroczystość odbyła się 26 sierpnia 2020 roku, o godzinie 17:00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Grzegorzewie. Przewodniczył jej proboszcz ksiądz kanonik Krzysztof Pietryga.

We Mszy Świętej uczestniczyły delegacje wiosek z gminy Grzegorzew, a każda z nich przyniosła bochen pachnącego chleba wypieczony z mąki z tegorocznego ziarna. W imieniu samorządu gminy Grzegorzew za całoroczny trud pracy rolnika podziękowania złożyli wójt Bożena Dominiak, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Sosnowski oraz Wiceprzewodniczący Marek Lewandowski.

Po zakończonej Mszy Świętej uczestnicy uroczystości symbolicznie podzielili się chlebem przy wspólnym stole ustawionym na placu przed kościołem. W ten skromny sposób cała społeczność gminy Grzegorzew podziękowała za tegoroczne zbiory.

Czytany 244 razy

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.