02 czerwca 2011

Dzień Matki w Krzyżownikach

Opracowanie: Piotr Twardowski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
Co roku w maju w gminie Rychtal ma miejsce „Gminny Dzień Matki" organizowany w różnych sołectwach. Tym razem mamy zaproszono do sali domu ludowego w Krzyżownikach

O mamach w Krzyżownikach

W środę, 25 mają w sali domu ludowego w Krzyżownikach zorganizowano uroczysty „Gminny Dzień Matki". Obchody, tego niezwykle ważnego dla mam święta rozpoczęły się od przedstawienia dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rychtalu, które w krótkim montażu słowno-muzycznym zaprezentowali kilka wierszy i piosenek specjalnie dla zasiadających w sali mam.

Wśród gość, zdecydowaną część stanowiły Panie, które w czwartek obchodziły swoje święto, z życzeniami do Krzyżownik przybyli również między innymi wójt gminy Czesław Balcerzak, przewodniczący Rady Adam Bakalarz, sekretarz Elżbieta Łubieńska-Kopeć, skarbnik Krystyna Skiba-Liebner, ks. kanonik Andrzej Milian, ks. Mariusz Białobłocki oraz przedstawicielki z Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy. - Bardzo dziękuję panią z Koła Gospodyń Wiejskich z Krzyżownik oraz Urszuli Oleś, że podjęły trud przygotowania tej wyjątkowej uroczystości. A myślę, że występy dzieci były najlepszym prezentem dla wszystkich mam i babć – dziękował i składał życzenia włodarz gminy. Kwiaty z rąk włodarza gminy otrzymała przewodnicząca KGW Małgorzata Gabor. Uhonorowano także Alinę Wenzel.

Uroczystość przygotowały członkinie KGW w Krzyżownikach, wspólnie z Urszulą Oleś z Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy pomocy Urzędu Gminy w Rychtalu.

Czytany 4200 razy Ostatnio zmieniany 23 sierpnia 2011

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.