21 grudnia 2010

SPOTKANIE OPŁATKOWE W OPATOWIE

Opracowanie: Marcin Rachel
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
W dniu 15 grudnia 2010r. odbyło się gminne spotkanie opłatkowe w Opatowie w gminie Łęka Opatowska w powiecie kępińskim zorganizowane przez Wójta Gminy ,Koła Gospodyń Wiejskich oraz doradcę ZD Kępno.

Spotkania takie stały się już tradycją od wielu lat w powiecie kępińskim.

Wśród zaproszonych 150 gości były; władze gminy , radni, sołtysi, prezesi Straży Pożarnej, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, oraz mieszkańcy Opatowa.

Występ artystyczny w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Opatowie, oraz kolędy śpiewane przez zespół „Na swojską nutę' wprowadził w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Były wspólne życzenia i łamanie się opłatkiem. Nie zabrakło też tradycyjnych 12 potraw wigilijnych. Myślę, że takie spotkania integrują społeczność gminy, są okazją do wspomnień, wymiany doświadczeń na różne tematy.

Należy dodać, że podobne tak liczne gminne spotkania opłatkowe w powiecie kępińskim odbyły się 15 grudnia br. W Buczku w gminie Rychtal, oraz Łęce Mroczeńskiej w gminie Baranów 17 grudnia.

Maria Pieczara –ZD Kępno

Czytany 4273 razy

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.