28 lutego 2017

„Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” w Kępnie

Opracowanie: Piotr Twardowski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Konferencja środowisk rolniczych „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” w Kępnie Konferencja środowisk rolniczych „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” w Kępnie

27 lutego 2017 r. w godzinach przedpołudniowych w Sali Domu Katolickiego przy Parafii św. Marcina w Kępnie odbyła się konferencja powiatowa pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego w ramach cyklu spotkań z rolnikami i mieszkańcami obszarów wiejskich pt. „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”. W spotkaniu wzięli udział rolnicy, mieszkańcy obszarów wiejskich, doradcy rolniczy, pracownicy KRUS, pracownicy ARiMR, przedstawiciele samorządów lokalnych, a także posłowie. Konferencja wzbudziła ogromne zainteresowanie z uwagi na fakt, że w jednym miejscu doszło do spotkania sześciu instytucji, działających na rzecz rolnictwa, takich jak: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego, Powiatowy Inspektorat Weterynarii, Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. Te dwie ostatnie instytucje od 1 września 2017 r. mają zostać połączone w (KOWR) Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Spotkanie posłużyło omówieniu bieżących spraw i problemów w rolnictwie m.in.: uruchomieniu funduszy unijnych w ramach PROW 2014-2020, bieżących mechanizmów dopłat do materiału siewnego, zmian w kryteriach ocen i punktacji przetargów pisemnych z ANR, działalności prewencyjnej i rehabilitacyjnej KRUS, zmian w ubezpieczeniach społecznych rolników, funkcjonowania sieci ośrodków doradztwa rolniczego i ich kompetencji. Najwięcej czasu poświęcono aktualnej sytuacji związanej z afrykańskim pomorem świń, wysoce zjadliwej grypie ptasiej a także zagadnieniom rolniczego handlu detalicznego, co zostało szczegółowo omówione przez przedstawicieli Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Nie zabrakło również wielu problemowych pytań zadawanych przez rolników dotyczących m.in.: strat powodowanych przez ptactwo na plantacjach, prawa łowieckiego, krótkich terminów poprawek do ARiMR.

Czytany 612 razy Ostatnio zmieniany 28 lutego 2017

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Galeria