21 października 2010

POKAZ ODMIAN KUKURYDZY W SIEMIANICACH

Opracowanie: Marcin Rachel
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

POKAZ ODMIAN KUKURYDZY W SIEMIANICACH

W dniu 12.10.2010 roku w Siemianicach Gm. Łęka Opatowska , w Gospodarstwie Rolnym Józefa Nawrota odbył się pokaz odmian kukurydzy Firmy Pioneer Hi Bred International .

W pokazie zorganizowanym przy współpracy ze specjalistami ZD Kępno wzięło udział około 20 rolników z terenu powiatu Kępno.

Spotkanie odbyło się dwu etapowo. W pierwszym etapie – pokazie polowym pokazano wysiane odmiany firmy Pionier oraz przedstawiono ich charakterystykę . Dużym zainteresowaniem w trakcie pokazu cieszyło się określanie wilgotności ziaren poszczególnych odmian oraz informacja o ich przydatność do różnych sposobów zagospodarowania.

W drugim etapie odbyło się szkolenie na temat agrotechniki kukurydzy oraz przedstawiono korzyści wynikające z uprawy kukurydzy na ziarno i zielonkę. Szkolenie i pokaz prowadzili przedstawiciele Firmy Pionier Paweł Trawiński i Małgorzata Wrąbel.

Całość zakończyło się wspólnym posiłkiem.

Gospodarstwo Józefa Nawrota posiada 460 ha użytków rolnych i specjalizuje się w produkcji roślinnej. Właściciel jest uznanym prekursorem i promotorem nowych technologii w produkcji rolniczej. Obecnie gospodarstwo uprawia rzepak ozimy, kukurydzę na ziarno, zboża jakościowe .

W 2010 roku wysiana jest w gospodarstwie kolekcja 44 odmian kukurydzy , w tym firmy Pionier, KWS, Syngenta oraz Maisdour.

Pokaz był udany, a rolnicy zadowoleni.

 

Czytany 3561 razy Ostatnio zmieniany 21 października 2010

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.