10 grudnia 2014

Pokaz odmian kukurydzy - Siemianice 2014.

Opracowanie: Piotr Twardowski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

kukurydza-260-_93164Dnia 3 listopada 2014 roku wzorem lat ubiegłych w gospodarstwie Pana Józefa Nawrota w Siemianicach w powiecie kępińskim tradycyjnie odbyła się prezentacja mieszańców kukurydzy. Spotkanie z uwagi na listopadowy w okresie kończenia zbiorów kukurydzy odbyło się bez przedstawienia plantacji w terenie co nie zniechęciło zainteresowanych, którzy nie zawiedli i zapełnili sale wykładową do ostatniego miejsca. Uczestnikami byli zarówno doradcy rolni jak i zainteresowani rolnicy z powiatu kępińskiego.

Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy firm PIONEER i AGRO-NAS Sp. z o.o. , wśród specjalistów z pionieera i Agro-nas swoja ofertę przedstawiła również firma nawozowa TimacAgro.

Zebranych uczestników przywitała Małgorzata Wrąbel pracownik PIONEERA i oddała głos Panu Nawrotowi, który w skrócie scharakteryzował gospodarstwo.

Gospodarstwo Pana Nawrota posiada 460 ha użytków rolnych i specjalizuje się w produkcji roślinnej. Właściciel jest uznanym prekursorem i promotorem nowych technologii w produkcji rolniczej. Obecnie gospodarstwo uprawia rzepak ozimy, kukurydzę na ziarno, zboża jakościowe . Wiodącą odmiana kukurydzy są mieszańce pioneerowskie.

Przedstawiciel Agro-Nas: Pan Wojciech Bartnicki oraz przedstawiciele Pioneer – Pani Małgorzata Wrąbel, Pan Paweł Trawiński przedstawili zakres badań polowych w całej Polsce w zakresie uprawy nowych mieszańców kukurydzy.

Natomiast Krzysztof Piech przedstawiciel TimacAgro przedstawił nową gamę mikronawozów sposoby jej wykorzystania i wysiewu.

Przedstawione wiadomości doświadczalne i agrotechniczne spotkały się z dużym zainteresowaniem i obfitowały w szereg pytań, na które specjaliści chętnie i wyczerpująco odpowiadali.

Całość uwiecznił wspólny obiad.

        Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć:

 

2014-12-03-161

2014-12-03-160

2014-12-03-159

2014-12-03-158

Grzegorz Grela - WODR ZD w powiecie kępińskim

Czytany 2684 razy

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.