20 marca 2014

Podsumowanie działalności Zespołu Doradczego WODR w Powiecie Kępińskim

Opracowanie: Piotr Twardowski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

Dnia 12.03.2014r już po raz kolejny pracownicy Zespołu Doradczego w Kępnie zaprosili przedstawicieli instytucji działających na rzecz rolnictwa oraz współpracujących rolników na wspólne podsumowanie pracy doradczej Zespołu za rok 2013. Pomimo iście wiosennej pogody sprzyjającej rozpoczęciu prac polowych zaproszeni goście dopisali w 100%. Spotkanie rozpoczęła Kierownik ZD Wioletta Szkopek która powitała przybyłych i przedstawiła program spotkania. Ona też w dalszej kolejności zaprezentowała zebranym dorobek doradczy koleżanek i kolegów za miniony 2013 rok. Poza danymi statystycznymi i opisami działań prezentacja zawierała szereg zdjęć wykonanych przez pracowników oraz innych uczestników organizowanych metod. Taki sposób prezentacji wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania niejednokrotnie przywoływał wspomnienia przez co wywoływała się ożywiona dyskusja. Następnie głos zabrał Pan Jan Sarnowski specjalista wojewódzki ds. trzody chlewnej który wbrew swoim „trzodowym" zainteresowaniom i ku zaskoczeniu wielu uczestników spotkania przygotował prezentację nt : „ Historia doradztwa rolniczego w powiecie kępińskim w zachowanych publikacjach i zdjęciach" Taki pomysł zrodził się z racji, że uczestnikami spotkania byli zarówno rolnicy, mieszkańcy obszarów wiejskich jak i przedstawiciele instytucji pracujący na rzecz rolnictwa ale nie zawsze wywodzący się z rolnictwa poza tym część zaproszonych to ludzie młodzi i właśnie w ten sposób chciano zapoznać ich z ewolucją doradztwa na przestrzeni minionych lat. Oczywiście prezentacja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zebranych, wzbogacały ją zdjęcia z bogatego archiwum pana Jana oraz zebrane od zaprzyjaźnionych osób, a zdolności oratorskie autora tylko spotęgowały jej atrakcyjność.

Po wystąpieniach gospodarzy nadszedł czas dla gości. Pan Jerzy Dolata z Okręgowej Stacji Chemiczno Rolniczej zachęcał rolników do badania gleby na kwasowość oraz zawartość mikro i makroelementów co ma kluczowe znaczenie w procesie nawożenia. Pan Jerzy przekazał również dla Zespołu Doradczego informatory o zasobności gleb w województwie wielkopolskim na podstawie badań w latach 2007-2011. Następnie głos zabrała Pani Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Ilona Skiba która m.in. zapoznała zebranych ze zmianami jakie nastąpiły w wypełnianiu wniosków o płatności obszarowe w kampanii 2014. Z kolei Henryk Marciniak Kierownik kępińskiego Inspektoratu Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych zapoznał zebranych z bieżącymi działaniami reprezentowanej przez siebie instytucji na terenie powiatu. Jako ostatni głos zabrał Pan Stanisław Niechciał Przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Kępnie informując o podejmowanych działaniach samorządu rolniczego, zachęcał również do udziału w Forum Rolniczym Powiatu Kępińskiego. Wszyscy zaproszeni podkreślali zadowolenie ze współpracy z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego a frekwencja była najlepszym tego potwierdzeniem.

 

Kierownik oraz pracownicy ZD w Kępnie dziękują wszystkim przybyłym za przyjęcie zaproszenia i życzą dalszej niezmienionej współpracy.

pp2014_1pp2014_2

pp2014_3pp2014_4

pp2014_5pp2014_6

pp2014_7pp2014_8

pp2014_9pp2014_10

pp2014_11pp2014_12

 

Czytany 4331 razy Ostatnio zmieniany 25 marca 2014

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.