19 lipca 2011

BIESIADA WAKACYJNA W OPATOWIE W POWIECIE KĘPIŃSKIM

Opracowanie: Piotr Twardowski
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
BIESIADA WAKACYJNA W OPATOWIE

Tradycyjnie jak co roku w gminie Łęka Opatowska odbyła się w dniu 5 lipca w Opatowie biesiada gminna.

Celem organizacji takich gminnych imprez jest integrowanie społeczności gminnej, zachowanie tradycji kulturowego i kulinarnego dziedzictwa, oraz wspólna zabawa.

Organizatorami biesiady były członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Opatowie ze specjalistką WODR Marią Pieczara.

Pomoc finansową otrzymano z Urzędu Gminy Łęka Opatowska, a pracownik Referatu Kultury ,Sportu i Promocji Urzędu Gminy pomógł również w organizacji.

Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Witold Jankowski z małżonką, sekretarz Gminy, delegacje z wszystkich wsi sołeckich, radni , przedstawiciele prasy lokalnej – łącznie około 80 osób.

Po raz pierwszy zorganizowano imprezę w plenerze-parku w Opatowie. W rozstawionych namiotach przygotowano poczęstunek; kawę, ciasto upieczone , surówki warzywne, napoje itp.

Po przywitaniu zaproszonych gości przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Maria Hadryś zaprosiła wszystkich do pieczenia kiełbasek na ognisku. Dodatkowo częstowano również potrawami z grilla.

Wspólne biesiadowanie to śpiewy dawnych biesiadnych ludowych

przyśpiewek przy dźwiękach gitary ,opowiadanie śmiesznych żartów, wspólne tańce, rozmowy integracyjne, wspomnienia.

Zadbano również, by uczestnicy otrzymali skserowane teksty śpiewanych piosenek biesiadnych , gdyż młodsze pokolenie już ich nie zna. Wszyscy byli zadowoleni z plenerowej wersji biesiady i prawdopodobnie w takiej formie będzie ona odbywać się w kolejnych latach w innych miejscowościach gminy.

Maria Pieczara- ZD Kępno

Czytany 4801 razy Ostatnio zmieniany 23 sierpnia 2011

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.