06 marca 2020

IX Powiatowe Forum Kobiet w Wielichowie

Opracowanie: Genowefa Feldgebel • Zamieszczenie: Łukasz Kuleczka
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

IX Powiatowe Forum Kobiet w Wielichowie

W dniu 03.03.2020 roku w Wielichowie odbyło się „IX Powiatowe Forum Kobiet„ któremu przyświecała maksyma; „Kobiety inspirują do aktywności”. Organizatorem spotkania edukacyjno-integracyjnego dla pań z powiatu grodziskiego był Zespół Doradczy WODR w Grodzisku Wlkp.
Gości powitała pani Genowefa Feldgebel - główny specjalista z PZDR w Grodzisku Wlkp. a uroczystego otwarcia IX „Powiatowego Forum Kobiet” dokonali pan Henryk Szymański – radny Sejmiku Wielkopolskiego w Poznaniu, pani Honorata Kozłowska – Burmistrz Wielichowa oraz pan Tomasz Dolata – Sekretarz powiatu grodziskiego. Wśród zaproszonych gości byli także: Pani Mirosława Szpot- wieloletni prezes Gminnej Spółdzielni „ Samopomoc Chłopska” w Grodzisku Wlkp, Pan Grzegorz Herman – dyrektor Centrum Kultury w Wielichowie, Pan Damian Kostański –koordynator PZDR w Grodzisku Wlkp., pan Łukasz Hoffmann – pełnomocnik ds. KGW w ARiMR w Grodzisku Wlkp., pani Mirosława Żurek- kierownik Biura WIR w Grodzisku Wlkp. Na początku spotkania minutą ciszy uczczono pamięć śp. Marii Lusina, śp. Haliny Groszy , śp. Leonardy Piątek, śp. Zofii Sobańskiej - zmarłych działaczek KGW za wielki wkład pracy w kultywowanie narodowych tradycji, krzewienie polskiej kultury i wieloletnią działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Spotkanie aktywnych Kobiet z powiatu grodziskiego było dobrą okazją do wysłuchania ciekawych wystąpień zaproszonych gości a także interesujących wykładów: pani Teresy, Ewy Tuliszka pt. „ Co zrobić , żeby uwierzyć w siebie” oraz pani Marii Paprockiej pt.” Profilaktyka chorób nowotworowych”. Zadaniem priorytetowym spotkania było pokazanie „Aktywności lokalnej społeczności” promocja oraz wsparcie współpracy i różnych form wspólnego działania co przedstawiła pani Genowefa Feldgebel,. Odbyły się też pokazy o tematyce kulinarnej w wykonaniu szefa kuchni - Roberta Hamrola z Restauracji MDS w Wielichowie. Był czas na pokaz tańca w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej w Wielichowie im. Polskich Noblistów pod kierunkiem pani Agaty Gertchen- Dominiak. Spotkanie edukacyjno-integracyjne z pokazami  zostało uświetnione występem muzycznym  pana Grzegorza Hermana – Dyrektora Centrum Kultury w Wielichowie. Były też małe prezenty ufundowane przez Burmistrza Wielichowa i Prezesa Marketu Minge  z Granowa niosące radość i zachętę do dbałości o rośliny ozdobne i ogrody przydomowe..  

Zainteresowanie kobiet udziałem w spotkaniu jest bardzo duże i co roku około 120 osób chętnie uczestniczy w Forum Kobiet, które ma na celu inspirować do wspólnego działania szczególnie w Kołach Gospodyń Wiejskich. Należy poinformować, iż są pozytywne efekty wspólnej pracy w postaci prężnej działalności kobiet i 27 KGW zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich w powiecie grodziskim.  Zarejestrowane w ARiMR organizacje KGW mają możliwość korzystania  z realnej pomocy finansowej od 3 do 5 tysięcy złotych na statutową działalność. Koła Gospodyń Wiejskich mają piękną i wielką historię dlatego organizatorom jest miło, iż co roku spotykamy się w gronie aktywnych kobiet z powiatu grodziskiego, by nadal z pozytywną energią prowadzić społeczną działalność dla wspólnego dobra.

                                                                             PZDR w Grodzisku Wlkp.

Genowefa Feldgebel

Czytany 587 razy Ostatnio zmieniany 06 marca 2020