13 marca 2019

VIII Powiatowe Forum Kobiet Aktywnych

Opracowanie: Genowefa Feldgebel • Zamieszczenie: Łukasz Kuleczka
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria

W dniu 26.02.2017  w Wielichowie odbyło się  „VIII Powiatowe Forum Kobiet Aktywnych”. Organizatorem spotkania edukacyjno-integracyjnego był Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 2 w Grodzisku Wlkp.

Zainteresowanie  kobiet udziałem w spotkaniu jest bardzo duże i od 8 lat  chętnie liczny udział biorą reprezentantki organizacji kobiecych z 5 gmin powiatu grodziskiego.

Spotkanie było dobrą okazją do wysłuchania wielu ciekawych wystąpień prelegentów  oraz zaproszonych gości. Bardzo potrzebne i  ciekawe prelekcje dotyczyły aktualnych spraw rolników i środowisk wiejskich przedstawione przez pana Damiana Kostańskiego - kierownika PZDR w Grodzisku Wlkp. , pana Mariana Piotrowskiego kierownika BP ARiMR w Grodzisku Wlkp oraz panią Ewę Tuliszka  i Genowefę Feldgebel z WODR  w Poznaniu.

Można było także zawiesić oko na oryginalnym nakryciu stołu zaprojektowanego i wykonanego przez  pana Tomasza Peronia  pracownika Restauracji MDS. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz kulinarny – polegający na przygotowywaniu przepysznych mało znanych przekąskach w wykonaniu szefa kuchni Restauracji MDS -pana Roberta Hamrola.

W pięknym pokazie tańca wystąpiły „Cherrleaderki 40 +” - członkinie Stowarzyszenia  Kół Gospodyń Wiejskich  w Wielichowie, które swoim występem inspirują panie  z gmin powiatu grodziskiego do artystycznej działalności.

Na zakończenie spotkania odbył się wspaniały wykład pani dr Małgorzaty Nadziakiewicz na temat  „Ogrody nasza pasja”, a także zostały przekazane przez panią Burmistrz Honoratę Kozłowską i sponsorów nagrody dla uczestniczek  cieszącego się zainteresowaniem  i uznaniem spotkania - wyjątkowych, gospodarnych i aktywnych kobiet powiatu grodziskiego.

 Organizacja „Forum Kobiet” ma na celu rozwój wielofunkcyjny, inteligentny, zrównoważony rozwój obszarów wiejskich i kontynuacje  współpracy z lokalnymi organizacjami społecznymi. Ma też wzmacniać aktywność kobiet , któremu służy wzajemna wymiana doświadczeń oraz prezentowanie przykładów dobrych praktyk z zakresu działalności społecznej.

Czytany 869 razy Ostatnio zmieniany 14 marca 2019