26 października 2017

10-lecie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich gminy Rakoniewice

Opracowanie: Genowefa Feldgebel • Zamieszczenie: Krystyna Zierold
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email
  • Galeria
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

    W powiecie grodziskim przy ogromnym zaangażowaniu pracowników Zespołu Doradczego powstały Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich w każdej gminie. Stowarzyszenia kobiet aktywnych mają na celu integrować i uaktywnić działalność Kół Gospodyń Wiejskich w powiecie. Organizacje kobiece z osobowością prawną wnioskują o pomoc finansową z funduszy regionalnych biorąc udział w realizacji ciekawych projektów np. „ Żyj zdrowo”, „Cztery pory roku” itp. a także ożywiają działalność organizacji społecznych na obszarach wiejskich.

    Uzyskiwane środki finansowe pozwalają na bardzo prężną działalność kobiet w powiecie grodziskim. Od 10 lat odbywają się prestiżowe spotkania przy współorganizacji Zespołu Doradczego tj. „Forum kobiet”, „ Nasze kulturowe i kulinarne dziedzictwo”, wyjazdy edukacyjne i inne spotkania okolicznościowe.

    W sobotę 14 października w Rakoniewicach odbyło się spotkanie, by wspólnie uczcić 10 lecie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Rakoniewice. Obecni byli zaproszeni goście: Burmistrz Rakoniewic, dr Gerard Tomiak, Zastępca Burmistrza Rakoniewic, Arkadiusz Pawłowski, Inspektor ds. Promocji, Kultury i Sportu, Gizela Ziółkowska, a także przedstawiciele Biblioteki, WTZ. Ta rocznica to wspaniały czas na podsumowania, ale też czas zmian.

    Dziesięć lat temu panie Krystyna Pietrzak wiceburmistrz i Genowefa Feldgebel kierownik ZD WODR Grodzisk Wlkp. zainicjowały powstanie stowarzyszenia, na którego czele stanęła pani prezes Krystyna Pilarska. Panie dzielnie działały, aby promować gminę Rakoniewice, wspierać rozwój kulturalny i oświatowy na wsi, wprowadzać postęp w gospodarstwach domowych, czy budować świadomość obywatelską. Wszystko zgodnie z przyjętym motto stowarzyszenia „Jest tylko jeden sposób na szczęście-żyć dla innych”. Wiele świąt i wydarzeń na stałe wpisało się w kalendarz gminnych imprez i cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców. Panie na różne sposoby promowały tradycje lokalne, przypominały często już zapomniane święta, czy po prostu integrowały kobiety z gminy Rakoniewice. Przez 10 lat nieprzerwanie funkcję pani prezes dzierżyła Krystyna Pilarska, która aktywnie działała. Jednak po tak długim czasie pełnym zasług, zrezygnowała z tej funkcji. Sobotnie spotkanie było też idealnym momentem na pożegnanie pani Krystyny i podsumowanie działalności stowarzyszenia, które wiele jej zawdzięcza. Dziękujemy za te 10 lat i życzymy kolejnych hucznych jubileuszy oraz aktywnego działania na rzecz lokalnej społeczności.

Pani Krystyna Pilarska w piękny sposób, wierszem, podsumowała 10 lat działalności Stowarzyszenia

 

Genowefa Feldgebel PZDR w Grodzisku Wlkp

 

Czytany 1035 razy