20 czerwca 2011

"Nasze kulturowe i kulinarne dziedzictwo" - podsumowanie projektu

Opracowanie: Anna Labok
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • PDF
  • Wydrukuj
  • Email

W dniu 13 kwietnia 2011r. w świetlicy wiejskiej w Drużyniu w gminie Granowo w powiecie grodziskim odbyło się spotkanie podsumowujące  projekt „Nasze kulturowe i kulinarne dziedzictwo”.

Pierwsza część projektu odbyła się w dniu 12 kwietnia i obejmowała pokaz zdobienia jaj różnymi metodami – między innymi metodą decoupage, pokaz florystyczny oraz pokaz kulinarny, natomiast druga część – 13 kwietnia – konkurs na najładniejszy stroik wielkanocny i tradycyjną polską potrawę.

image002image003

Projekt zatytułowany „Nasze kulturowe i kulinarne dziedzictwo” skierowany był do mieszkańców obszarów wiejskich z terenu całego powiatu grodziskiego i został zrealizowany w ramach tzw. małych projektów dofinansowanych z PROW na lata 2007-2013 oś 4 LEADER poprzez LGD (Lokalną Grupę Działania) Stowarzyszenie Ziemi Grodziskiej Leader.

image004

Do konkursu na najładniejszy stroik zgłoszono 10 kompozycji. Wszystkie były piękne i wymagały dużego wkładu pracy, dlatego komisja miała bardzo trudny wybór.

Nagrodzono 3 stroiki:

I miejsce zajęła Stanisława Frąckowiak z Wielichowa.

II miejsce Maria Bielawska z Kubaczyna.

III miejsce Łucja Frąckowiak i Izabela Gawrońska z Kąkolewa.

Komisja przyznała także dwa wyróżnienia: dla Hanny Piszczały z Kamieńca i Wandy Śron z Granowa.

image005

Konkurs kulinarny cieszył się większym zainteresowaniem. Zgłoszono do niego 18 potraw. Komisja po degustacji nagrodziła 3 potrawy:

I miejsce: Halina Tomczak z miejscowości Dalekie za „domowy serek smażony”.

II miejsce: Małgorzata Bielawska z Drużynia za „udziec honorowy wieprzowy.

III miejsce: Wanda Roguszka z Błońska za „nalewkę z szyszek sosnowych”.

Wyróżnienia otrzymały Panie: Mirosława Napierkowska z Granówka za „kaczkę po wielkopolsku” oraz Anna Skoracka z Łęk Wielkich za „żurek”.

image006image007image008image009image010image011

W części artystycznej wystąpiły zespoły z terenu gminy Granowo. Nawiązując do tradycji i kultury polonezem rozpoczęli uczniowie z granowskiego Gimnazjum. Poznańską gwarę zaprezentował sołtys wsi Drużyń opowiadając „O majówce”. Młodzież szkolna oraz zespół Granowianie uświetnili imprezę swoim śpiewem. Wszyscy bawili się znakomicie.

Czytany 6288 razy

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.